ajwhite0731
ajwhite0731
02-12-2020
Mathematics
contestada
can someone help me fast please
Respuesta :
Aconite
Aconite
02-12-2020
Answer:
2.5/10 = 0.25 cents per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
help me with this, I was never taught how to do this...
What is Jackson’s reason for supporting Indian Removal ?
substance necessary for an enzyme to function
PlS HELP TIMED! Which statement best describes a major theme of Mercy Otis Warren's historical texts? w O A Contact between different cultures can be destructi
Which nation is considered the worlds largest democracy? A) China B) JapanC) India D) United States
Miguel is making trail mix. He uses 5 1/3 ounces of nuts and 2 3/4 ounces of raisins. Which of these is a reasonable estimate for how many more ounces of nuts t
A right not to be interfered with in obtaining something is known as a.
In "Stephanie Kwolek: Inventor," what is main idea of the section titled "Stronger Than Steel"? A. Stephanie was asked to create a strong and stiff fiber, but h
The table below shows how much water is needed compared to flour, in a given recipe. What is the ratio of flour and water (in the simplest form)?
Traits controlled by genes on the x-chromosome are said to be.