twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

In organising the events of Odysseus’s quest, why would the text in The Odyssey- Elpenor be labelled as part of the road of trails?
Can someone help me plz
chris is 3 years older than jacob. Nathan is 18 years old. two years ago the sum of all their ages was 59 years old how old is jacob?
Simplify |x| - |-x|. 0 2x x2
A bit of help with these?
6.En el verano podemos viajar a madrid, ¿__? notas la diferencia que te parece estas seguro de ti mismo 7.Cuando los hijos no obedecen a sus padres se rebelan
Which business did Cornelius Vanderbilt control by the late 1800s
some materials, when mixed with water, will change properties and dissolved. the rate at which a substance dissolves in water can be altered by which of the fol
The Pharisees were especially noted for breaking the law. True or False?
Why was Rome easier to unite than Greece? A. It had more fertile farmland. B. It had less mountainous terrain. C. It had easier access to the seas. D. It had fe