dereklin
dereklin dereklin
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Can anyone help me with this

Can anyone help me with this class=

Respuesta :

russellkb russellkb
  • 03-12-2020

Answer:

The first subscription ($29.88 for 12 issues. A .5 cent difference.

Step-by-step explanation:

29.88/12 = $2.49

15.24/6 = $2.54

The first subscription is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

Why was Amelia Earhart a rebel?
what is the LCM of 30 and 22
Julianna earned $296 working at a grocery store last week. She earns $8 per hour. How many hours did Juliana work?
Eleven less than a number is more than seventeen in number form
when writing a short story, what is the purpose of a story map, or plot diagram?
A starch molecule is like a: protein reservoir of energy chemical battery enzyme simple glucose
The ratio of Phillies fans to baseball fans at the ballpark was 18 to 21. How many fans COULD be at the park? Give three possible answers.
J’ai besoin d’ ______ stylo pour écrire
Before she is allowed to vote, Alicia is required to answer questions about her state’s constitution in order to prove her knowledge. This form of voting discri
Explain how you use the bar model to solve 14-7 equal seven