rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Differential white blood cell count data table answers
Identify what reactants (molecules) are required for cells to carry out cellular respiration
which segment below is a secant?
Cara is entering college in the fall and plans to major in computer science. However, she isn't sure exactly what career she wants to pursue. What should Cara
Name the high tech method of measuring pulse rate
Quadrilateral ABCD ​ is inscribed in this circle. What is the measure of ∠A ? Enter your answer in the box.
What is the relationship between first-person point of view and bias? A. Because first-person point of view is the most personal, the narrator's version of even
With what issue is first-wave feminism most strongly associated?
In the united states what is the goal of public health
You disrupt all hydrogen bonds in a protein. what level of structure will be preserved?