powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

please help me!!!!!!
PLS HELP I WILL MARK BRAINLIEST
Question Number 2 of 20 - 8th Grade Science Which level of organization below is the most basic or primary level of organization? F Organ system G Tissue H Cell
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!answer this question: "A staple of both undergraduate and graduate coursework, The Tempest has a prominent position in America
Escoge la mejor respuesta, según el contexto. Era posible que Ernesto a la boda de ayer. viniera viene había venido venga
Marc, a single taxpayer, earns $122,000 in taxable income and $3,800 in interest from an investment in city of Birmingham Bonds. Using the U.S. tax rate schedul
BE What is the rate of change of the function represented by the table? Х 1 у 5 2 5 3 5 4 5 1 оооо 5
Help please Briefly explain how technology affects promotional strategies.
Please help Me!!!!!!!!
Thesis about not supporting lying