msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Is d+6d equivalent to 6d
How can we factor 2y square minus Y minus 6
solar heater uses energy from the sun to heat water. The heater's panel is painted black --- A. improve emission of infrared radiation B. reduce the heat
Show me a picture of 6 divided by 2750
She (teach)here for more than six years.(Use the correct tense of the verb'teach')​
cómo influye el desarrollo tecnológico en la sociedad
green dancing Octopus.
(05.01 MC) (PLS HELP ME IT IS URGENT !!) If cos(w°) = sin(z°), which of the following statements is true? triangle ABD and ECD in which angle D measures 90 de
What characteristics did Aristotle recognize as virtues? How are these sets of virtues generally characteristic of and valued by certain groups of people? a) V
Which of the following is equivalent to sin(3pi/4)