shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

15 points to whoever answers
Sadly, Sonic's health is at -12 stars. Each magic potion that he finds gives him a health of 2 stars. How many magic potions must he find to get to a health of
There are a total of 18 monkeys and orangutans in a primate habitat. The monkeys each eat 5 bananas a day, and the orangutans eat 8 bananas a day. Each day the
Find the slope of the line.(-4,1) (1,-2)
CAN SOMEONE PLEASE HELP but also draw the graph with the answer so it will be easier for me to understand plzzz !!!
Factor the expression using the GCF. 100 - 80 = Plzzzz help ASAP I’m giving 50 points for this Everyone that’s giving me an answer is wrong.
Which expression is equivalent to 4 - (-7)? A 7 + 4 B 4 − 7 C −7 − 4 D −4 + 7
Please if anyone can please help me with These questions.
Lillian deposits $1,600 in an account at Excellence Bank. Find the total value of her account after 18 years. Total Value
If x =2 what is 3x^3