3rcycbzwx3 3rcycbzwx3
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If cheese costs $3.00 for 2 pounds what is the cost per pound?
I need a quick answer please

Respuesta :

hnkwocha998 hnkwocha998
  • 04-01-2021
The answer would be 1.50
Answer Link
jojo177337
jojo177337 jojo177337
  • 04-01-2021

Answer:$1.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

explain why the motion of a body which is moving with constant speed in a circular path is said to be accelerated ?
What's the other word a weak or lifeless feeling
How to find the reference angle of -11pi/3 ?
What's the other term for: explosive or changing very quickly
What is the highest mountain on each continent?
what we need to become success
example of onomatopoeia in the seven ages of man
if Xx8=y is the rule,and the value of x is 4, what is the value of y
if Xx8=y is the rule,and the value of x is 4, what is the value of y
How do we use the Pythagoras theorem in "everyday life".