hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

To find the area of a trapezoid
What elements are present in this molecule?
Jasmine left the house at 7:10 am to go to work. She gets back at 6:35 pm. How long is she out of the house? hours minutes
The digestive organ responsible for elimination of waste is the
A square has one side that is 19 cm long. What is the perimeter of the square?
help please im terrible at taking test and passing them! please and thank you very much 1.which economic problem did many latin american nations face in the yea
How did People in the north use natural resources differently than people in the south? A. They were more industrial wall Southerners were more agricultural. B
Which of the following statements is true for scientific theories and laws?
President Lincoln did not include Union border states in the Emancipation Proclamation because he wanted to help the Union recruit African-American soldiers.
Which word would appear between the guide words signify and silly? silk sibling silt signal Description