pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

Which is closest to the volume of 0.20 M sodium hydroxide solution could be made from 20.0 g of solid sodium hydroxide (and an unlimited supply of water)? A. 1.
What are the range values of the function f(x)=-3x^2+5 for the domain values {-2,0,1}? A. {-31, -4, 5} B. {-7, 2, 5} C. {5, 8, 17} D. {5, 14, 41}
Please answer the question it’s for my math SAT
PLEASE HELP IF WRONG WILL REPORT! What is the measure of the unknown angle? A. 145° B.148° C. 150° D. 151°
Identify what signified the end of the Cold War.
Drag each tile to the correct box Based on the context of each sentence, choose the word that most closely matches the meaning of the bolded word, Tiles belie e
A jar contains 2 pink, 6 red, and 4 blue marbles. If you pick one marble without looking, what is the probability that the marble you pick will be red or blue?
Who were some of the major political and military leaders of World War II?
This dress is more beautiful than that one. (underline the adjective)
Help me with this question