Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

your license can be suspended for three months if you accumulate 18 points within a (n) _____ period A 6 years B 2 years C 18 months D 36 months
comfortable or unbearable feeling or situation often requires a
Stress is considered one of the potential causes of gingivitis. a. True b. False
Choose the correct statement. Ammonia is a strong base. HCl is a strong base. Water is a strong acid. HCO3 is a strong acid.
Setting the overall strategy for what the campaign is doing is the responsibility of the campaign A. coordinator B. fundraiser C. pollster D. manager
In the metric system, what is added to the base unit to create specific values?
An example of _____ attention is the ability to focus on one voice among many in a crowded room or a noisy restaurant.
Which of the following foods does not support bacteria growth
How did the Jay Treaty of 1794 create division within the United States? A. Pro-British Americans were angered that the US government agreed to trade with Brita
Tyra believes that her neighbor is actually a terrorist who is working undercover to assassinate the president of the united states. in the context of schizophr