shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

Mrs. Piazza's class is voting on where to take a field trip. 1/4 of the students want to go to the zoo and 1/8 of the students want to go to the aquarium. The r
In an exponential function f(x)=a(b)^x it is known that f(5)=15 and f(7)=170. Which of the following is the closest to the value of ;?
8. The two triangles are congruent as suggested by their appearance. Find the value of all the variables. The diagrams are not to scale. Steps would be extremel
four reasons why it is important to apply for entry at tertiary institutions while you are still at grade 11​
8.2073 Set C Q.No. 5 Rewrite these sentencesappropriate relative clause in the spaces given.a. The children could not wait to get back to Namche,At last the con
3, 12, 22, 33, 45, 58, 72, ?
How did bleeding Kansas reach Washington DC
around which day is the uterus wall yhick and ready for a fertilized egg​
100 PONITS AND BRAINIEST FOR BEST CORRECT ANSWER Which statement contrasts bacteria and archaea? A) Archaea live in more extreme habitats. B) Bacteria contain
Find the perimeter of the figure. I need help on this. I'm not really good at Geometry at all​