perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

an apple orchard sells apples in bags of 10. the orchard sold a total of 2,430 apples one day. how many bags of apples was this
what is the root word of enactment
How do the symptoms of depression compare to those of attempted suicide?
Evaluate each expression 9 cubed
how much does 400 go into 10
How are real numbers used to describe real-world situations?
Which Greek scholar is known as “the father of history”? A. Sophocles B. Herodotus C. Thucydides D. Euripides
Describe the cartoon's message about early agrarian societies
Why did Jem cry when there was cement in the tree hole
Natural remedies are usually more effective and safer because they are thoroughly tested.