beatrix13 beatrix13
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME! THANK YOU IF YOU DO! ​

PLEASE HELP ME THANK YOU IF YOU DO class=

Respuesta :

vialia
vialia vialia
  • 02-02-2021

Answer:

100,000 ÷ 1.25

100,000/1.25

80,000/1

80,000

The unit cost of the piece of land is 80,000 per hectare

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Let f(x)=√x find g(x), the function that is f(x) shifted up 1 units and left 5 units.
How did the moon form?
Friends and family are examples of social networks true or false
Why did president jackson support policy of moving native americvan west of the mississippi ricver?
In at least three sentences share a solution to the problem. 1. My friends and I try to stay in shape and be healthy because we like to race our bikes. I as
The tissue called phloem has what function in vascular plants?
Nelson mandela is an example of a ______ leader who instills in group members a sense of mission or higher purpose.
Why did garvey consider black republicans to be the enemy?
The property of water that accounts for the ability of liquid water to absorb large amounts of heat and change relatively little in temperature is called
When dividing which number goes first in the calculator?