parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

If you travel 4 miles around a circle with a radius of 1 mile, what is the central angle (q)? A=66 B=229.18 C=114.59 D=240
Cho X là đại lượng ngẫu nhiên có hàm mật độ dạngfx=k(x-1)(4-x) nếu x∈0;4.Tìm k, F, EX, P0
can you guys help answer these 5 questions
Read the excerpt below, then answer the question. One day in spring four men were riding on horseback along a country road. These men were lawyers, and they wer
7* = 343/7* = 56 solve???help me please ​
what is the graph of −36≤2x+4(x−3)
Question 1. We paid through the_________ to get the car fixed. A. head B. nose C. lips D. mouth
How do for-profit and nonprofit fitness centers compare with each other? For-profit centers offer more luxury services than nonprofit centers.For-profit center
do you think that the life of elderly people suffering from diabetes mellitus should be extended by giving them artificially produced insulin​
Solve the equation for y. Identify the slope and y-intercept. Then graph the equation. -3y=3x-9 Y= M= B=