potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Because he's a diligent student who sincerely wants to improve his critical reading skills, Alphonse records his summaries, responses, and questions about the v
What event caused great britain and france to declare war on germany in 1939?
If the perimeter of a rectangle is 38 cm and the area is 78 square cm, then what are the dimensions of the rectangle?
What causes the density of basalt to be greater than the density of granite? Select all that apply. Granite cools much faster than basalt. Basalt cools much fas
In your opinion is upward mobility easy or difficult? Why?
What is the prime number that's one-half the product of the only two consecutive prime numbers?
In the constitution what right does the final enumerated power give congress
Is the answer A,B,C or D?
MATCH THE WORDS WITH THE DEFINITIONS
The overgrowth of algae poses a major problem for coral reefs. fish eat algae. why would intensive fishing contribute to the overgrowth of algae