moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

A proton and an electron in a hydrogen atom are separated on the average by about 5.3 × 10−11 m. What is the magnitude and direction of the electric field set u
What is 500000 times 10
What is a lien and when can it be used/
brainliest for whoever answers this i need it quick Regarding early reports of the Holocaust during World War II, the immediate response by President Roosevelt
Why was the Weimar Republic immediately unpopular with the German people? A They were a capitalist government. B They were a communist government. C It
Plz help me!!!!!!!!!!
help meeee pleaseeeeeeeee
Given 1+tan x/ 1+ cot x= 2 , find a numerical value of one trigonometric function of x
An educational psychologist designs a demanding but fair spelling test that can be administered to grade school children. The test is found to be valid and reli
How did the battle of Britain play role in World War II