Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

What is 35% off $116.09?​
7. Find the value of x. Help please??
PLEASE HELP ASAP!!!!
NEED HELP ASAP!!It takes Jada 1 1/2 to mow her lawn. It takes Kam half as long to mow his lawn. How long does it take Kam to mow his lawn?A. 1/2B. 3/4C. 1 hourD
Sophie visited Carlsbad Caverns with her family during her summer vacation, and she was amazed at the cave’s formations. She learned that the cave was formed fr
HELP I NEED THIS FAST I WILL GIVE YOU THE CROWN IF YOU ANSWER Literary nonfiction tells about real people, places, or events. It reads like a story that can be
leah went to a store she baought 5 bags of can food and 5 tore more the next day
Which number, when raised to the power of 5, equals 2?
Sally works for 38 hours per week. Her weekly wage is £355.68 She receives a pay increase of 23p per hour. Work out her new weekly wage.
what is the 3rd root of -125