smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is an example of socialist principal?
what is the gcf of 30 90 and 130
Most of the trees in the photograph of Denali Park, Alaska, are evergreen spruce. The soil in this area is rich and acidic. What biome is Denali Park located in
HELLLLLPPPPPPPPPP Early federal-government responses to the Great Depression differed from Franklin D. Roosevelt's New Deal programs by focusing on: A. cre
Write two short paragraphs. The first paragraph should summarize how Islam spread. The second paragraph should describe the importance and the results of trade
Rosie and her 5 sisters had a party and evenly shared the cost. They spent $615 on food and $255 to rent the hall. The bad played for 4 hours and charged them $
During the Antebellum period, religion was used by many Americans to
Please come and help me
The climate in Japan and the Koreas is controlled primarily by ____________. A. arctic winds B. monsoons C. desert breezes D. typhoons
Commented:"Good taste does not exist! Beautiful things are done instinctively."