ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

After the war most women who were working in the factories
Please help! Will give brainliest, thanks and more points. Look at the picture.
which statement best describes a cell? 1. a compartment that contains DNA and regulates when genes are turned on and off 2. the smallest structural and functi
Read the excerpt from "Amigo Brothers." Felix and Antonio turned and faced each other squarely in a fighting pose. Felix wasted no time. He came in fast, head
work out 4 1/9 - 3 3/5
HELPPP ASAP PLEASE DONE IN 10 MINUTES!! WILL GIVE BRAINLIEST!!! THANKS Poem (IDENTITY)How does the speaker’s description of flowers develop the meaning of the p
PLSSS HELPPP MEE WITH THIS QUESTIONNNN!!!! NO GUESSING PLSSSS Why did Mrs. Harrison Smith write: "It was the people's day, and the people's president, and the
solve similar triangles
Why is the Torah important to the people of the Jewish faith?
Simplify the expression. [tex]\sqrt[1]{10}[/tex]