rosynguyen85 rosynguyen85
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

The Taco Shack sells 48 tacos in 2/5 of an hour.Find the unit rate in tacos per hour.

Respuesta :

tbmartin
tbmartin tbmartin
  • 03-03-2021

Answer:

120per 1 hour

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need help with proof of the theorem!
A bag of rare spice weighs 3/4 pounds will be split equally among 24 people.How much spice will each person get?
Which best describes the colonists’ view of their relationship with the British government?
let a and b the only outcomes of an event. if p(a) = 0.73, find p(b)
Hey i need help with this. 8 pencils cost $3.44. What is the unit rate for 1 pencil
Which of the following reasons best describes why did number of Jim Crowe laws increased in the south in the last decade of the 1800s
has anyone read the great gatsby and wanna write me a essay on this question?? please How did the Great Gatsby portray "The American dream" why can some people
Which expression is equivalent to the given expression after using the distributive property? 9(x+3)+15x
i need a little summary on the date of infamy id really appreciate it if it was in your own words, im not gonna copy it i just need an idea for my summary k tha
x+12= -15 ASAP! ASAP! ASAP!