BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

4y=92 what does y equal
Globalization has changed the world economy in many ways. business professionals in several different countries who come from a variety of cultures are now work
What happens to Uzbek citizens every year in the fall?
which circumstance was most responsible for creating a trans-Atlantic economy in the early modern era
The air in a hot-air balloon at 757 torr is heated from 17.0°c to 36.0°c. assuming that the moles of air and the pressure remain constant, what is the density o
A rectangular park is 56 mi wide and 157 mi long. What is the area of the park as a mixed number simplest form? Enter your answer in the box.
help me please i think its D am i correct?
Consider hitting a baseball with a bat. which scenario is true? the baseball exerts a greater force on the bat than the bat exerts on the baseball. the bat exer
What is the awnser to this
4x7=(4x3)+(4x4) is an example of what property?