vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

Write 92 hundredths as a decimal.
A friend tells you he witnessed books and other objects falling off his bookcase during an earthquake. What was the magnitude of this earthquake
Select all the correct answers. Which two revolutions inspired Latin American countries to declare their independence from Spain? The Chinese Revolution The Ame
can anyone help me write my essay
Examine the public service ads. The first ad is from 2010; the second ad is from 1966. How are these ads different? Only ad 2 uses an appeal to ethics. Only ad
In Taste by Roald Dahl, what was bet on both sides ​
2(x + 3) = 3(2x - 2)
what is the width of the volleyball net and the height of the volleyball pole?please help me...Urgent!!!!will give the brainliest.​
In a group of 100 students, 40 are taking math and 50 are taking English, but no one is taking both. What is the probability that a randomly selected student fr
Quick 6 spanish questions... 10 pts busco: Quiero comprar u