briakingking
briakingking
03-05-2021
Mathematics
contestada
Can anyone help me out please
Respuesta :
transphobicman
transphobicman
03-05-2021
Answer:
it the same thing as a×a b×b =c×c just instead of c it's an x
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
I WILL GIVE YOU BRAINLIEST NEED HELP PLEASEE :DD
A package of 4 pairs of insulated socks costs $21.96. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $ per pair of socks.
Solve 6-2x=3x What would the answer be and step by step guide to completing it
Maker the subject of this formula. V = ³√p+r?
patrice is currently considering and researching production costs, commissions for workers, and the artist’s "cut." what is she most likely pricing out?
questions and answers from the wise old women
PLEASE HELP ME????!!!?
The graph off (in blue) is translated a whole number of units horizontally and vertically to obtain the graph of h (in red). The functionfis defined by f(r) =/.
what is the significance of the relationship between nature and society as seen by social ecologists such as murray bookchin?
Error bars on a graph indicate ____ A. places where the data is likely wrong B. places where the researcher is unsure of his or her results C. variation in resu