haileemarz2025
haileemarz2025 haileemarz2025
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Crunchy peanut butter cost $325 for 259 g. in shop b it costs $408 for 340 g.
which shop gives you better value for your money?

Respuesta :

Jenna1705
Jenna1705 Jenna1705
  • 03-05-2021
Shop B. This is cause shop A charges about $1.25 for each g of peanut butter, while Shop B charges only $1.20 for each g of peanut butter. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

which basketball player earned a doctorate in education
together what do the divisions of the DHSMV do
The Centennial Exhibition was meant to show off America as an industrial power to the rest of the world. a. True b. False
how to prevent dry socket
average age to get married
what is the square root of 16
Why did the Allies agree to focus on Europe before Asia during World War II? A. They saw Germany as the greatest threat. B. They had more resources in Europe.
solute definition chemistry
are the markets open on good friday
when is the first day of spring in 2016