Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

Jin met Pat on September 8 at Queen Bank. After talking with Pat, Jin decided she would like to consider a $9,000 loan at 1012% to be repaid on February 17 of t
Write the statements P, q, and r. Use symbols to write the logical form of each argument. Identify the form of each argument. Construct a truth table and state
Frederick Taylor believed that workers are primarily motivated by money or economic gain, and advocated an incentive pay system to motivate employees. Frederick
Name the Quadrilateral x = 36 3x+11 3x+11 2x+47 X+83
What color is the sky
just explain how it's not 7 please ​
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
A man sold two watches at Rs 240 each; on one he gained 7% and on the other he lost 7%. The gain or loss percent in the whole transaction is a) 7% gain b) 7% lo
True or False: Coastal Tribes such as the Makah, hunted sea mammals. * 1 point True False Which statement best describes how Native Americans provided food for
Where do rats give birth