Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

-3 + (- 1/6) what is ansewe help asap
which line is the line of the best fit in the scatter plot below
all of the following are reasons the speaker believes that it is better to be a weed than a flower except?A: weeds are tallerb: weeds grow alonec: weeds dont ge
Write an explicit formula, term of sequence HELP I DON’T UNDERSTAND here’s a picture: and all my points
can someone list me 8 facts on why the north was better then the south during the civil war
4x+32=24 show your work
Lucy spent a total of $95 at the grocery store. Of this amount, she spent $38 on fruit. What percentage of the total did she spend on fruit?
An account is gaining value rate of 4.94 per year. The account held $113 in 2005 which statement is "false" A. The account had 124.44 in 2007. B. The account g
What is a similarity between a lake surface and the depth of a well?
For the formula F = 95K – 455.67, what is the value of K when F = 0?