JoierosesLovemys JoierosesLovemys
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Ethan's club spent $81 for 9 caps for its members each cap cost the same amount how much did each cap cost

Respuesta :

OTFxKALEB
OTFxKALEB OTFxKALEB
  • 02-12-2016
9 DOLLARS MARK ME AS THE BRAINLIEST PLZ
Answer Link
apologiabiology
apologiabiology apologiabiology
  • 02-12-2016
cost/number of caps=81/9=27/3=9/1
$9 per 1 cap
Answer Link

Otras preguntas

who was king Louie the 3rd
what is 1.64 in simplest form then put it into a mixed number
name two different numbers that round to 8.21 rounded to the nearest hundred
Only __________ has the power to pass laws pertaining to Native Americans.
put the following decimals from least to greatest:0.258,0.4,0.52,1.25,0.04
Sasha has 4 quarters in her pocket. She has 6 times as many quarters in her piggy bank. How many quarters does she have in her piggy bank ?
Subtract. 3 – (–18) a. –21 b. –15 c. 15 d. 21
unit rate $7.95 for 5 pounds
a set of chemical reactions within an organism
AS a solid substance absorbs heat at its melting point, the melting point will a. increase b. remain the same c. decrease