rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need help! Why might Brazil have so strongly stressed the growing of coffee in the early 20th century? Brazilian citizens drank more coffee than any other count
Which is an accurate description of the northern hemisphere at the time of the summer solstice? A. The hemisphere is tilted toward the sun and the sun reaches
Nina practiced the trumpet for 1/6 hour. Santiago practiced the trumpet for 4/6 hour. How much longer did Santiago practice than Nina?
sketch and label all possible rectangles with a perimeter of 30 cm and sides whose lengths are whole numbers
what is the science name for table salt
2. Billys teacher asked him to type a report about asian food. Which paragraph format should he use? 3. Billy needs to type bibliography/reference page for the
Are earthquakes scattered all over the world or do they seem to occur near each other ( in groups)?
2 differences between the people in Shakespeare's time period and the people today?
In which sentence is the fraction written correctly? A. Jessie has finished one-quarter of her paper route. B. The hungry boy ate seven-eighths of the pizza.
a blood vessel with a thick layer of smooth muscle and elastic fibers is