arielleb102
arielleb102 arielleb102
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 6 pounds
of coffee is $3.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021

Answer:

ok 2 pound per 1 doller and 1 pund per0.50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tina has 3/5 pound of rice. she will use 2/3 of it to make fried rice for her family. how much rice will Tina use to make fried rice?
All of the following are characteristics of organisms EXCEPT a. movement b. reproduction c. color d. growth
Everything around us is made of
Which of the following is true about global pandemics? (5 points) They typically are more devastating to developing countries because the people often refus
For quadrilateral ABCD, the coordinates of vertices A and B are A(1,2) and B(2,-2). Match each set of coordinates for vertices C and D, that is the most specifi
My number pad on my computer is not working. Num. lock is off so...
The ratio of dogs to cats at an animal shelter is 3 to 2. How many dogs are at the shelter if there is a total of 30 animals
Which electrons participate in chemical bonding?
The graph of g(x) is the graph of f(X) = x + 6 reflected across the x-axis. Which equation describes g? g(x)= - x + 6 g(x)= - 6x - 6 g(x)= -x - 6 g(x)= x - 6
You want to use a terminal program to terminal into a cisco router. what protocol should i use