zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

Simon is creating a flower arrangement. A client asked him to select 4 of the 7 available flower options to create the arrangement. How many different groups of
Someone help me quick ill give brainleist
If c = 4, evaluate the following expression: [tex] \sqrt{c} [/tex]​
High fat diets contribute to the risk of Group of answer choices Type 2 diabetes Cancer Heart disease All of the above
Which property is the basis of the purification technique recrystallization?.
An author wrote 3 pages during the first week of writing, 6 pages the second week, 9 pages the third week, and 12 pages the fourth week. If this pattern continu
josh sells 5 cycles in 2 days. after 20 days, how many cycles should be sold?
In the context of automation strategy, what is a Center of Excellence?
Which layer is composed of liquid iron and nickel?
If Jimmy invested $5,000 for 1 year at 12% interest rate compounded annually how much interest would Jimmy earn?