abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Roger earns $24 a week mowing lawns. he spends 1/6 on lunch and 2/3 on music. He saves the rest. How many dollars does Roger save?
Which area did not have casualties caused by the indonesian earthquake of 2004?
P -5 equals 18 what is p
What is the constitutional process for removing a president?
Please Help Will Mark BrainliestEmile walks 2.5 meters per second, Gilberto walks 2 meter per second, Henri walks 1 meter per second. b. How would Gilberto's gr
the scale on a map is 2 cm :65 mi. The actual distance between two cities is 125 miles. What is the distance between the two cities on a map
20 POINTSSSSSSSSSSSSSSSS Why were foreign traders able to reach Axum? alliances with neighboring nations missionaries spreading Christianity invasion by Chin
The atoms of blue paper _____ blue light. absorb reflect transmit
What do we call the force that is transmitted through a rope or chain upon any object suspended by it? A.) spring B.) friction C.) gravitational D.) tension
a triangle is a polygon with (blank) sides and (blank) angelsn