friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

How did the initially small slide in stock prices lead to the stock market crash?
a farmer has planted 0.3 of his orchard with cherry trees. the orchard is 8.59 acres in size. how many acres are planted with cherry trees?
tell whether x and y show direct variation. xy=5
Which was not part of the system of legal discrimination against blacks passed by southern states after the Civil War? A. Reconstruction B. separate but equal C
does anyone know what has integers as it's square root?
three times the sum of a number and four is equal to five times the number, decreased by two. If x represents the number, which equation is a correct translatio
Who was a Scottish missionary and explorer? A. David Livingstone B. Cecil Rhodes C. Benjamin Disraeli
how do you write words to match the expression for 3+(4×12)
Who sailed the Golden Hind seeking trade and settlement opportunities? A. Francis Drake B. Sir Walter Raleigh C. Edmund Spenser D. William Shakespeare
Nitrogen is important to life because it is part of _____. DNA, amino acids, and proteins plant photosynthesis the air we breathe lightning storms