27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

Given sin∅ = 1/3 and 0 < ∅ < π/2 ; find tan2∅ a. (4√2)/9 b. 9/7 c. (4√2)/7 d.7/9
Please help me! I will mark brainliest! I don't get polynomials and all that other stuff. So this question is really hard. Multiply and simplify.(x - 4) (x^2 –
tan65°-tan25°=2tan40° prove !!!
What is the value of x?
Find the value of x for which line a is parallel to line b
what is a borderland?
Given that sin∅ = 1/4, 0 < ∅ < π/2, what is the exact value of cos∅? a. (√4)/4 b. (√15)/4 c. (4π)/2 d. (4√2)/4
Are the corresponding angles congruent? Explain why or why not.
A student looks at ocean waves coming into the beach. An ocean wave with more energy will A) have a greater height. B) have a greater period. C) travel toward t
Patients in outpatient treatment centers and day treatment programs a.Attend meetings at hospitals b.Live at home c.Stayin the clinic in the evenings and on the