bighouse321
bighouse321 bighouse321
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

LeGarrette spends $18 on a box of potato chips that contains 12 bags. What is the cost, in dollars of each bag of potato chips?

Respuesta :

ashez667 ashez667
  • 01-10-2021

Answer:

6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A box of 25 munchkins cost $5.46 what is the unit rate per munchkin
How old was Dr King when he died? A)39 B)49 C)59
What does this remind me of in my life? What is this similar to in my life? How is this different from my life? What were my feelings when I read this? These ar
help me please???????
What is an adaptation
Trafficking in persons is an example of Infiltration of legitimate businesses T/F
A retail business, owned by share holders and having centralized decision making for their multiple store locations is called:
A balloon that can hold 85 L of air is inflated with 3.5 moles of gas at a pressure of 1.0 atmosphere. What is the temperature of the balloon?
Why does Peter Sagal visit a "toilet expert?"
Complete the table by adding the purpose audience instruction of your informational text