lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

why is derek miller's social media post different than most?
4 (2x-6)=10x-6. solve for x
What is mitochondria
When a red blood cell is placed in hypertonic (very concentrated) solutions of nacl?
Towards the end of Anne's diary, her entries stop being about her relationship with Peter and focuses more on what? the burglaries in the house the food
Brainliest, what is the total measure of angles 8 and 5 of angle 7 equals 61
Yahaira is ready to reach the next level in her fitness. She is in great shape, but she still lacks the power needed to lift heavy objects. Which of the followi
Write each statement as an algebraic expression. Twice the difference of x and y divided by 5 times their product.
Solve for x in terms of the other matrices and/or their inverses. x=b+ax
When citizens _______, they help elect people who carry out government tasks. A. vote B. volunteer C. lobby D. nominate