s151827 s151827
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

how many pouds of blue berryes can you buy for 13.00

Respuesta :

sbcortez2021 sbcortez2021
  • 01-10-2021

Answer: 3.25 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link
lizyaneth
lizyaneth lizyaneth
  • 01-10-2021

Answer:

$13.00 / $4.00 per pound = 3.25 pounds

hope that helped <3

Answer Link

Otras preguntas

Black pontiac with a pocket of cash Foot on the gas Ready and throwing up a little dust Like a pick up truck Does in the mud but ain't nobody slowing' us down R
A number increased by 4 is the same as 19 minus 2 times the number. (10 points) plss help tkssss
PLSSS HELPPPP I WILLL GIVE YOU BRAINLIEST!!!!!! PLSSS HELPPPP I WILLL GIVE YOU BRAINLIEST!!!!!! PLSSS HELPPPP I WILLL GIVE YOU BRAINLIEST!!!!!! PLSSS HELPPPP I
What is the form of the following equation? y = 6x - 2
What are some facts about Solstice and Equinox?
A store has apples on sale for $20.00 for 8 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $80.00? Complete the explanation.
Six times the sum of A and B is -90.
J + 8 = 5 In word problem
3. When working with a large group or team, it is difficult to reach a_______ idea that majority rules. a. Ramification b. Epitome C.Propensity d. Consensus
When Germany invaded and took a piece of Poland, they didn’t fear U.S. or European reactions because a. the Munich Conference had gone peacefully and Germany’s