alfievanden2 alfievanden2
  • 04-10-2021
  • Mathematics
contestada

3: A 300g box of breakfast cereal costs £1.40. Work
out the cost of a 450g box of the cereal.

Respuesta :

freya2809
freya2809 freya2809
  • 04-10-2021

Answer:

£2.10 should be right but it is rounded up

Answer Link

Otras preguntas

Arrogant is to modest as feeble is to
Choose which group of sets the following number belongs to. Be sure to account for ALL sets. The following number is 9
Isopropyl alcohol based hand sanitizer effect on meconium testing
why might christians have different attitudes towards prayer?
Which two languages help to form many English words
The cost of toothpaste is $6.00 for 3 tubes. At this rate, how much do 12 tubes of toothpaste cost? $15.00 $24.00 $36.00 $72.00
Organisms with traits that are well-suited to an environment tend to survive and reproduce at a greater rate than organisms that are less suited to an environme
How to graph the inequalities?
14 more than the products of 29 and a number is -131
what does the term polyphnoy mean