rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

The water pressure on Mustafa as he dives is increasing at a rate of 0.9920.9920, point, 992 atmospheres (\text{atm})(atm)left parenthesis, a, t, m, right paren
Using e-mail has made it easy, fast, and inexpensive for family members who live in different parts of the united states to keep in touch. this is a ____ functi
Object a and object b are both in motion when they collide with each other. They then continue in a new direction unaffected by any other force this is a
What is the ultimate source of energy for nearly all living things on earth?
What caused massive flooding in beijing in 2012?
Peter buys a camper van costing £35000+ 20% VAT he pays a 50% deposit and then arranged to pay the remaining balance in 20 equal monthly instalments calculate t
I need help on this percentage multipliers! I have to show my working out i’m just rubbish at maths
i need help with this too
(( I will give 25 points and brainy from right answers (Please answer all!!) ) (Use first image) 1. Which are the correct classification for the polygon? A. Co
What are some advantages of binary fission?