jjiopppotdd2845 jjiopppotdd2845
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Clyde bought a steak that weighs 1.4 pounds. The price is $4.50 per pound. How much does the steak cost?I'm taking a quiz so please give me the answer

Respuesta :

maleeshaw
maleeshaw maleeshaw
  • 02-11-2021
Equation- 1.4 times 4.50
Answer is $6.03
Answer Link

Otras preguntas

What is one difference between the ACT and the SAT
jake is younger than sophie. sophie is 14 years old. write an inequality that compares jakes age in years, j, to sophies age
Cities in this part of the United States are known for being centers of media, services, and technology. The entertainment industry is largely based here, and
What is the y-intercept of a line that has a slope of –3 and passes through point (0, –7)? a.–7 b.–3 c.0 d.4
What prompted the East German government to build the Berlin Wall?
State the domain and range of the following relation. (picture included) please help!
what are some internal and external reasons that a teen might use, or decide not to use, this drug? Write at least 3 sentences on this topic that seventh grader
If the perimeter of an isosceles triangle with integral sides is 2017, how many different lengths are possible for the legs
What is the value of y = 7–2 when x = 4?
has anyone read when things fall apart if so i need help