bkloves61 bkloves61
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

find each unit price. 5 used books for $9.45

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 02-11-2021

Answer:

$1.89 per used book

Step-by-step explanation:

Divide the total price ($9.45) by the amount of items (5) and you get the unit price of $1.89 per item

Answer Link

Otras preguntas

The diver is 15 feet below the surface of the water in 10 seconds after he entered the water and 90 feet below the water after 40 seconds. what is the rate of c
PLEASE HELP GIVE YOU BRAINLIEST Why did T.J. bring R.W. and Melvin Simms to the church revival? A.)to convince R.W. and Melvin to join his church B.)to make Sta
During which part of cellular respiration is glucose broken down?
What is the answer to 7/6 + 13/3=
5+9-4+5= what? What is the answer?
HELP AGAINNN!!! with math
Simplify. 2x-3 + x + 1
Please help due today!
Wat acts as a limitation for movies
Convert 7.004X1026 atoms magnesium to grams