Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Instructions: Given the preimage reflect over the x-axis then they axis. Find the new coordinates. 10 8 6 1012 А -12 -10 8 6 4-2 -2 B -4 D -6 С -12 The coordina
simplify √16n/m^3 1. 4√mn/n^2 2.4√mn/m 3.√mn/4m 4. 4√mn/m^2
Workers in an office of 40 staff were asked their favourite type of take-away. Pizza 9 Curry 6 Fish & chips 11 Kebab 10 Other 4 How many degrees represent 1
a. How many moles of copper equal 8.00 × 109 copper atoms? b. How many moles of calcium equal 102.5 g calcium? c. How many atoms of lead are present
write about the personalities related to First War of Independence- 1857. (80-100words)  Rani Lakshmi Bai  Tantia Tope  Bahadur Shah Zafar  MangalPandey  B
Their Eyes Were Watching God is set in America. True False
PLEASE help me answer this question!!!!
what's the difference between infectious diseases and non-infectious diseases?
__________ is the drug administration method with the highest risk of overdose due to increased potency.
Please summarize the following... On July 13th, a federal judge permanently blocked Georgia’s recent heartbeat law from going into effect. The law would have pr