Seudónimo Seudónimo
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

jansal1959
jansal1959 jansal1959
  • 03-01-2017
each oz cost 0.8 because 16÷20=0.8 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
 16÷20=0.8 ..............
Answer Link

Otras preguntas

Which angle in ABC has the largest measure? A. B. C. D. Cannot be determined
A ray of light passing from air through an equilateral glass prism undergoes minimum deviation, when the angle of incidence is 3/4th of the angle of prism. If
PLEASE Help! I need this by tomorrow!
Which was a major effect of Pope Leo III crowning Charlemagne emperor of the Romans ?
How are glands classified
Simplify -23. wjfnwkfnfffkmwnkfm
Solve x2 − 20 = 0. If necessary, round to the nearest hundredth.
Parallel Wires: Two long, parallel wires carry currents of different magnitudes. If the current in one of the wires is doubled and the current in the other wire
May anyone help me with this
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!!