beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Read and choose the correct option. ________ divertida. Ella es Él es Usted tiene Mi amigo tiene
What is the factorization of the trinomial below x2-6x+5
If b is inversely proportional to c, and b is 5 when c is 12, find b when c = 20. A. b = 60 B. b = 4 C. b = 15 D. b = 3
What is the replacement word for expensive
Which of the following words best describes the Pardoner's treatment of the Host? a. angry c. uneducated b. generous d mocking
what effect did the eastern front have on world war I
7 minus the product of v and 3
The dishes have been sorted into cups and plates. The number of plates is four less than two times the number of cups. The dishes are 60% plates. How many cups
What is amnesia?? I know one person who have this... :/
Expand the given power using the Binomial Theorem. (10k – m)5