marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

High voltage power is often carried in wire bundles made up of individual strands. In your initial post to the discussion, discuss the forces on the strands of
The effectiveness of a blood-pressure drug is being investigated. An experimenter finds that, on average, the reduction in systolic blood pressure is 53.9 for a
Gold Nest Company of Guandong, China, is a family-owned enterprise that makes birdcages for the South China market. The company sells its birdcages through an e
Techwiz electronics makes a profit of $35 for each mp3 and $18 for each DVD last week techwiz sold a combined total of 118 mp3 and DVD players. Let x be the num
Answer following question with true or false and explain.A firm's profit margin is 5%, its debt/assets ratio is 56%, and its dividend payout ratio is 40%. If th
ANSWER QUICKLY PLZZZZZZ ANSWER QUESTION C​
Help pleaseeeee!!!!!!
What exercise is most appropriate for testing muscular endurance?
How do scientists learn new things?
Eight years ago you purchased an asset for $100,000 that has yielded a nominal capital gain of $30,000. If you sold the asset today, your inflation-adjusted cap