Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

Importances of bacteria to humans​
which country was the 1st newspaper established in Sub-Sahara Africa.
what is plantation an irrigation​
During a​ one-month promotional​ campaign, Fran's Flix gave either a free DVD rental or a​ 12-serving box of microwave popcorn to new members. It cost the store
4. Which property of similarity can be used to prove triangles DEF and GHI are similar?
3. .... you ... shopping every week? a. are / going b. does / going c. is / go d. do / go 4. adnan is ... at the moment. a. geting up b. get up c. gets up d. ge
How is fine art and applied art the same
Help me please………………………
find the slope and y intercept
What is the measure of angle x?