jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

A bond with face value $1,000 has a current yield of 6% and a coupon rate of 8%. a. If interest is paid annually, what is the bond’s price? (Do not round interm
Gender in the Population of Part-time College Students According to a 2010 report from the American Council on Education, females make up 57% of the U.S. colleg
The daily sales at a convenience store have a mean of $1350 and a standard deviation of $150. The mean of the sampling distribution of the mean sales of a sampl
Henry has to wrap five presents
Different lifestyles essay
List 3 antonyms for the word commissary.
An angle measures 156° less than the measure of its supplementary angle. What is the measure of each angle?
There are 5 red tiles and 5 blue tiles with the letter A in a bag. There are also 6 red tiles and 4 blue tiles with the letter B in the bag. What is the probabi
Which verb form correctly completes this conversation? Fernando: Debemos crear nuevas canciones en el próximo concierto. Isabella: Sí, _____ escri
What is (x+2)(x+3) equal to