jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

proportional relationships, please help!
PLEASEE help fast!!!!!!!
Factor completely. x² - 3x² - 4
What is the purpose of the underlined part of the sentence?
How many calories does 1 red apple have?
Read the excerpt from "The Players." But when you really love something, you follow it wherever it leads you, even through jagged landscapes. You follow it even
Please help me with this
ap3x please help[ help help 27 points asap
Parallel to y=−3/4x, through (4, -1) Write the slope intercept form of each equation of the line. Use a fraction for slope if needed. y = ___x + ___
Select the correct answer from each drop-down menu. Two parallel lines AB and CD are intersected by a transversal line EF that intersects AB at a point I and CD