aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

The bases are paired by ____ bonds along the axis of the molecule?
Vocabulary and Grammar When is the fate of a criminal decided? when the trial ends when the criminal is arrested when the trial begins when the crime is commit
A television that was originally marked $199.95 is now 25% off. Write a linear expression for the new cost of the television. Then calculate the sale price of i
Can someone please help me?
how did world war 1 contribute to rise of Adolf Hitler and the nazi party in Germany
Plot the point (3/2,-9/2)
molly has two older twin brothers if you multiply all three of their ages together you get 128 how old is molly and her brothers
What is the same about both us and Florida constitution
Estimate 1 7/8 - 1 1/2
The measure of an angle is 93.6°. What is the measure of a supplementary angle?