Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a response to stress
45. Our goals are a reflection of our: O values O standards O obstacles O resources beliefs values and beliefs
Eva marked 18% of the e-mails in her Inbox as Important. If she has 150 e-mails in her Inbox, how many did she mark as Important? A n=0.18(150) B 150n= 0.18 C 0
Theodore hired a roofer for some work. on final bill he was charged a total of 642$ .425$ was listed for parts and rest for labor . if the hourly rate was 31$ h
what are the properties of magnet​
which answer choice ?
Find the value of the variable(s). If your answer is not an integer, leave it in simplest radical form.
GH is tangent to both circle A and circle E. Determine the length of HE. 01) 27 units 2) 3 units 03) 1.8 units 4) 4 units
hellllllllllllllp. this scale drawing of a desktop
Which of the following best describes the expression 7x + 2y? A) The sum of two products; there are two terms B) The product of two sums; there are two terms C